Velikosti svatebních dortů |

Velikosti svatebních dortů

Velikosti, propočet kapacity a možné úpravy zvolené předlohy

Svatební dort a jeho porcování patří k vrcholným okamžikům svatební hostiny a jako takovému je třeba věnovat jeho plánování maximální pozornost. Do návrhu svatebního dortu je třeba zohlednit nejen požadavky na vzhled ale zejména kapacitu požadovaných porcí.
Více než dvacet let návrhů a přípravy svatebních zakázek nás kvalifikuje zohlednit všechna specifika svatební hostiny při návrhu optimální velikosti svatebního dortu.velikosti

Před výběrem náplní je důležité promyslet, zda dort bude servírován obsluhou nebo po slavnostním rozkrojení nabízen formou rautu. Zda všichni hosté dostanou stejnou náplň nebo chcete nabízet volbu dvou i více chuťových kombinací, v tomto případě doporučujeme navýšení kapacity pro vyloučení omezeného výběru.

Časté jsou dnes svatby, kdy hostina je připravována pro úzký okruh rodiny a následně pokračuje svatební veselí.  Pro takto koncipovanou svatbu jsou ideální dorty s jednotlivými patry situovanými na nosné konstrukci, kdy po slavnostním rozkrojení dortu a odebrání potřebných pater zůstává dort stále krásnou ozdobou svatební tabule. Stejně tak je toto provedení ideální při realizaci každého patra dortu v odlišné náplni. U dortů s patry sesazenými na sobě naopak doporučujeme dort po nakrojení celý rozporcovat pro konzumaci, neboť při porcování zpravidla nelze vyloučit porci složenou ze dvou odlišných pater.

Dorty připravované firmou DortyDomu nejsou kapacitně deklarovány hmotností, ale rozměrem. Toto je zcela pochopitelné neboť dva vzhledově zcela totožné dorty s odlišnou náplní budou se lišit nejen váhově, ale i kapacitou porcí.

Orientační pomůckou při výběru dortu s kruhovou základnou může být propočet průměru patra mínus 10, kdy výsledek je jistý počet porcí z patra dortu uvedené velikosti při libovolném provedení. U dortů čtvercových lze snadno dle velikosti žádaných porcí tyto aritmeticky propočítat, neboť patra těchto dortů jsou zpravidla o jednu vrstvu nižší.

Svatební dort dle Vámi zvolené fotografické předlohy upravíme při návrhu zakázky dle požadované kapacity porcí při zohlednění zvolené náplně.